Encaustic Art -kouluttajat

Suomessa toimii yli kolmekymmentä koulutettua Encaustic Art -kouluttajaa. Löydät heidät paikkakunnittain aakkosjärjestyksessä. Useimmat heistä toimivat myös Encatic Art -tuotteiden jälleenmyyjinä.

Haapavesi
Sinikka/ Naputiina
040 8428057
naputiina@kotinet.com
www.naputiina.com
Helsinki
Sari-Aino Tolonen
050 4080991
sariaino.tolonen@welho.com
www.artenjoy.fi/
Hyvinkää
Pirjo Engbom
0400 559960
pirjo.engbom@gmail.com
 
Hämeenlinna
Jaana Keskinen
0500 777453
jaanak52@gmail.com
 
Janakkala & lähikunnat
Rita Lindblom
040 5088354
mail@ritaritar.fi
www.ritaritar.fi/
Juva & lähikunnat
Anne Teittinen
040 5779084
anne.m.teittinen@gmail.com
 
Jyväskylä
Heli Pietarinen
040 5190892
info@loikkivatsammakot.fi
www.loikkivatsammakot.fi
Jyväskylä
Sirpa Pihlajaniemi
050 4919624
 
 
Kangasniemi
Heli Pietarinen
040 5190892
info@loikkivatsammakot.fi
www.loikkivatsammakot.fi
Karkkila & ympäristö
Susanna Heikkala
0400 881200
skheikkala@gmail.com
 
Kittilä & lähikunnat
Tarja Poikela
0400 142724
t.poikela@gmail.com
 
Kouvola
Minna Ritari
040 5261524
 
 
Lahti
Pirjo Nummikko
0400 676793
pirjo.nummikko@kehoterapiaindigo.fi
www.kehoterapiaindigo.fi/
Lahti
Kristiina Räty
040 9654211
raty.kristiina@gmail.com
 
Mikkeli & Puumala
Ritva Kuronen
040 5620612
artloiste@gmail.com
 
Pori
Marja Lahti
050 5447780
marjalahti1958@gmail.com
 
Pori, Kankaanpää & lähialueet
Anne Siltanen
040 5881824
gwendelly@hotmail.com
 
Pori & Satakunta
Jaana Uurainen
044 5532409
lankaliiteri@gmail.com
 
Pori
Marjatta Vehniä
040 5051813
marjatta.vehnia@marnova.inet.fi
 
Porvoo
Lea Höök
050 3495312
hook.lea@gmail.com
 
Pyhäjärvi
Virve Toivanen
040 5426690
virve.p.salonen@gmail.com
 
Pyhäjärvi
Johanna Smed
040 9609037
johanna.smed@gmail.com
 
Raahe & lähikunnat
Kirsi Donskoi
050 3505070
kirsi.donskoi@gmail.com
 
Salo, Somero
Sini Persson
050 3775440
sini@tivolit.fi
 
Siikajoki
Pirkko Paakkari
041 4356539
pirkko.g.paakkari@netti.fi
 
Sodankylä
Helena Sassali
040 7792897
helena.sassali@hotmail.fi
 
Sysmä
Taru Rajavuori
040 7706476
sielun.ikkuna@gmail.com
 
Tampere
Inka Hannula
044 3531196
inka.hannula@gmail.com
http://www.fantastinennorsu.com/
Tampereen seutu
Laura Laurila
050 3229742
laurahelenalaurila@gmail.com
www.lauralaurila.fi
Tampere & ympäristö
Marjatta Välimaa
040 5456944
valimma@elisanet.fi
 
Turku
Sini Persson
050 3775440
sini@tivolit.fi
 
Turun seutu
Silja Wargh
0400 858677
silja.wargh@gmail.com
 
Urjala & lähiseutu
Sanna Ruuskanen
045 6749337
sannaruus@gmail.com
 
Vihti
Susanna Heikkala
0400 881200
skheikkala@gmail.com
 
Virrat & lähikunnat
Satu Mattsson
050 3071937
satumattsson@gmail.com